Get Adobe Flash player

 

REGULAMIN

IKONY ROCKA FESTIVAL KARPACZ 2015

TADEUSZ NALEPA

1.

W konkursie: IKONY ROCKA FESTIVAL 2015 – poświęconemu twórczości TADEUSZA NALEPY, zwanym dalej Festiwal mogą wziąć udział soliści oraz zespoły muzyczne wykonujące wszystkie gatunki muzyczne.

2.

W Konkursie Festiwalowym mogą wziąć udział zespoły, które nie są związane kontraktem płytowym z wytwórnią płytową.

3.

Festiwal podzielony jest na trzy etapy: kwalifikacyjny, konkursowy i koncertowy.

4.

W etapie kwalifikacyjnym zainteresowani Wykonawcy przedstawiają autorski materiał muzyczny w formie dwóch własnych utworów oraz własną interpretację jednego utworu Patrona Festiwalu.

5.

Zainteresowany udziałem Wykonawca dokonuje zgłoszenia w formie e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W treści maila powinny znajdować się podstawowe informacje o dorobku zespołu z danymi kontaktowi oraz z jego składem personalnym.
Utwory biorące udział w części kwalifikacyjnej należy przesłać w formacie MP3 za pomocą serwera www.wetransfer.com oraz umieścić link w treści maila.

6.

Termin nadsyłania zgłoszeń 15 czerwca 2015.

7.

Spośród nadesłanych zgłoszeń i materiału organizator dopuści do etapu kursowego 6 Wykonawców /Zespołów oceniając m.in. ich warsztat muzyczny i kreatywność w interpretacji. Organizator dokona oceny subiektywnej w oparciu o własne doświadczenie. Wykonawcom nie zakwalifikowanym nie przysługuje odwołanie.

8.

O dopuszczeniu do konkursu festiwalowego uczestnicy zostaną poinformowani w terminie do 30 czerwca zwrotnymi e-mail.

9.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2015 roku w Karpaczu.

10.

Część konkursowa Festiwalu odbędzie się 6 sierpnia 2015, w Karpaczu, w godzinach 15.00 – 21.00.

11.

W części konkursowej Wykonawcy wykonywać będą po trzy własne utwory oraz jeden utwór Patrona Festiwalu.

12.

Utwór Patrona Festiwalu wybiera Wykonawca. Konkretny utwór patrona może być jednak wykonany konkursowo tylko jeden raz i przez jednego Wykonawcę. O rezerwacji przez Wykonawcę wybranego utworu Patrona decyduje kolejność zgłoszeń do etapu kwalifikacyjnego. Sugerowany jest wybór utworu mniej znanego. Organizator po otrzymaniu zgłoszenia potwierdza rezerwację utworu Patrona w terminie określonym w pkt. 8.

13.

O kolejności występów decyduje losowanie przed rozpoczęciem etapu konkursowego.

14.

Wykonywane utwory muszą być zagrane na żywo, playbacki oraz półplaybacki nie są dozwolone.

15.

Podczas koncertów konkursowych będzie zapewniony backline. Instrumenty artyści zapewniają sobie we własnym zakresie.

16.

Organizator dokonana wyboru laureata festiwalu po przesłuchaniach części konkursowej w dniu 6 sierpnia w oparciu o subiektywną ocenę jury i ogłosi wynik po zakończeniu przesłuchań.

17.

Skład jury zostanie ogłoszony przed rozpoczęciem etapu konkursowego.

18.

Wykonawca, który wygra konkurs otrzyma nagrodę w wysokości 1000,- zł, wystąpi 7 sierpnia na dużej scenie w części koncertowej oraz może otrzymać ewentualne nagrody sponsorów.

19.

Artystom, którzy zakwalifikują się do części konkursowej należeć się będzie zryczałtowany zwrot kosztów dojazdu na konkurs /300 zł/.

20.

Zwycięzcy konkursu należeć się będzie nocleg 6/7 sierpnia 2015 w Karpaczu.