OD TEGO SIĘ ZACZĘŁO

Klub nasz powstał z inicjatywy, którą w 2002 roku podjeli: A. Żurakowski, Marian Bednarski, Wojtek Kaliciński i Zdzisław Markier jeżdżący i reklamujący dealera Harleya z Wrocławia. Dealer zaproponował grupie stworzenie klubu HOG przy salonie „Appalossa” we Wrocławiu. Określił zasady, które obowiązują wszystkie wchodzące do struktur HOG w Europie oraz jego funkcjonowanie. Przekazał na potrzeby klubu pomieszczenia oraz „Flinstonowo” w którym można organizować imprezy grilowe i inne. Zapewnił dla członków Klubu zniżki na zakup i serwis motocykli. Każdego roku klub musi składać sprawozdanie ze swojej statutowej działalności a dealer ocenia i przedłuża lub wycofuje rekomendację dla Zarządu.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

W NASZEJ HISTORII

2002

Pomysł utworzenia klubu

Klub nasz powstał z inicjatywy, którą w 2002 roku podjęli: A. Żurakowski, Marian Bednarski, Wojtek Kaliciński i Zdzisław Markier jeżdżący i reklamujący dealera Harleya z Wrocławia.

2011

Pierwsza rekomendacja

Pierwszą rekomendację od dealera Harley-Davidson® Wrocław nasz klub otrzymał w 2011 roku, którego Presidentem był Artur Żurakowski wybierany przez wszystkich membersów w głosowaniu tajnym. Przez okres od IV-6.12.2011 roku nie mieliśmy pełnego zarządu Klubu oraz rozdzielonych funkcji oficerskich.

Dołączenie grupy z Katowic.

Pierwszy grill

Pierwszy GRILL (1-2 październik 2011) we Flinstonowie, pyszne kiełbaski przygotowali pracownicy salonu. WSZYSTKIE NASTĘPNE GRILLE TO JUŻ DOMENA NASZYCH MEMBERÓW królują tu Darek Wójcik, Maciej Przyłęcki i Robert Krawiec.

Barwy klubowe w wigilię.

Wiedząc o tym, że będą wręczone pełne barwy klubowe, musieliśmy posiadać gotowe kamizelki. Niektórzy z nas mieli je już w Zakopanem i Jerzmanowicach. Jednak President Artur postanowił, że takie nadanie nastąpi na Wigilii. Szpaler utworzyło 28 osób, które przechodząc przez cały szereg otrzymywali kamizelkę membersa z rąk Presidenta Artura Żurakowskiego i właściciela Dealerstwa Józefa Biegaja. Każdy po założeniu kamizelki musiał łyknąć dużą porcję JD. Wśród tych 28 memberów była L.O.H Gosia Meus i 10 członków HOG Chapter Wrocław – Bogusław Rorbach, Jerzy Puda, Ryszard Płoszaj, Włodzimierz Ojrzyński, Robert Krawiec, Andrzej Chróściel ( ś.p.), Zdzisław Wasiak. Pozostali byli z tzw Grupy „Katowickiej” Zgodnie ze statutem powołany został Zarząd a niektórym membersom przypisano funkcje.

2012

Pierwszy zlot w Karpaczu

W marcu zaprezentowano na stronie internetowej wspólne LOGO HCWP + Appaloosa dla zlotu w Karpaczu. Po raz pierwszy włączamy się w uczestnictwo jako Klub HOG Wrocław do tej imprezy. Uczestnictwo nasze ograniczało się do organizacji parady oraz obecności. Nasz klub przygotował Zlotowe naszywki na kamizelki w ilości 200 sztuk dla kolekcjonerów. W alei Harleya została wmurowana kolejna cegła z HD tym razem dla naszego chapteru. Miesięcznik „Motocykl” zamieścił reklamę dla I Polish Bike Week.

2013

„Harley mój to jest to ..kocham „

Ten rok to świętowanie 110 rocznicy HD. Pierwsza oficjalna impreza światowych obchodów, zatrzesła rodzinnym domem HD w milwaukee. Żyje ona w pamięcie milionów ludzi na świecie zjednoczonych pod jedną pasją do wolności, wyrażania siebie i przygody. My również jako HOG Wrocław a Dealer Appaloosa uświetniliśmy te imprezę a głównym aktem był koncert zespołu DŻEM i kurtka „Freedom Jacket”. Kurtki wolności, która krążąc po świecie w 11 krajach i sześciu kontynentach była u nas w tym dniu.

Uzupełnienia w zarządzie.

Klub Nasz dokonał w dniu 28 czerwca 2013 roku uzupełniających wyborów do Zarządu.

2014

VII Zlot

Nad koncepcją VII ZLOTU członkowie klubu pracowali od maja 2014. Zakreślono podział prac i tak sklepik prowadziła Ania i Gosia, scena banery to Waldek Pióro, Maciek Przyłęcki, Mistrzostwa w Wolnej Jeździe prowadzili Darek W i Darek K wraz z pomocnikami. Przez cały zlot pozostali angażowali się na 100%, mieszkaliśmy w Hotelu RELAX.

2015

Było gorąca

Upał z nieba 40C! Brak wody w hotelu RELAX! To warunki, których nie mogliśmy poprawić. Formułę Zlotu i Polisch Bike Week wzbogaciliśmy o Festival Ikona Rocka w miasteczku Western City. Marek ze swoją rodziną reklamował i rozdawał ulotki do udziału ludzi w głównych częściach artystycznych na stoku RELAX.
Głównymi punktami całego zlotu były:
- parada motocyklistów, w której udział wzięło ponad 360 motocykli,
- wieczorny koncert w wykonaniu Andrzeja Nalepy,
- IV Mistrzostwa Polski w Wolnej jeździe,
- rozstrzygnięcie konkursu o motocykl Sportster 883 i wybór najładniejszego motocykla .
Ogromny sukces w paradzie odniosły nasze koleżanki w „strojach świteźianek” Beata, Ania, Iwona, Ula i Agnieszka.
Najpiękniejszym Harleyem Zlotu została rocznicowa trajka Zdzisia, która dostała tabliczkę w Alei Entuzjastów HD.

ZOSTAŃ Z NAMI

DOŁĄCZ DO NASZEJ HARLEY'OWEJ RODZINY