W dniach 03-06.08.2017r. odbył się  już  X Piknik Entuzjastów Harley Davidson.

Pierwszego dnia w Dworze Liczyrzepa wraz z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy XV lecie naszego klubu HOG Chapter Wrocław oraz XV lecie istnienia na rynku naszego Dealera – Appaloosy.  Po licznych przemówieniach i podziękowaniach wręczone zostały pamiątkowe prezenty, wyróżnienia i nagrody. Następnie nastał czas zabawy w rytmie bluesowych utworów Kajetana Drozda Band i dyskotekowych DJ Janka.

W piątek po uroczystym otwarciu Harley Street uruchomiono infrastrukturę Polish Bike Week®, ruszyła wycieczka 100 motocyklistów na zwiedzanie okolicznych pałaców i ogrodów w dolinie Jeleniogórskiej. Rozpoczęto przesłuchania do Ikon Rock Festiwalu i jazd testowymi modelami Harley Davidson. Po południu zachwycaliśmy się STUNDT STORY – pierwsze w Polsce stunt show na motocyklu marki Harley-Davidson.  Najbardziej nietypowy i widowiskowy pokaz jazdy ekstremalnej na Harley-Davidson Iron 883 prowadzony przez Macieja „Dop” Bielickiego, czołowego polskiego stuntridera, aktualnego rekordzisty  świata w najdłuższym paleniu gumy – 4 479 metrów. Loża Szyderców w sobie tylko znanym regulaminie rozpoczęła subiektywne ocenianie najbardziej charakterystycznego klubu motocyklowego i najładniejszego motocykla. Wieczorem słuchaliśmy na Stoku Relax koncertu Mam Trio i Kajetan Drozd Band, a w Dworze Liczyrzepy  bawiliśmy się do białego rana przy muzyce DJ.

W sobotę po eliminacjach Devil Cup VI Mistrzostw Polski Motocyklistów Slow Ride  i obejrzeniu pokazów  Stund Story szykowaliśmy się do uroczystej parady – tym razem w stylu Devil. O godzinie 16:00 z ul. Olimpijskiej ruszyła Wielka Parada Motocyklistów – Devil Parade – przejeżdżając przez Biały Jar, główny deptak Karpacza, aż do ul. Obrońców Pokoju. W paradzie uczestniczyło kilka tysięcy motocykli, media mówią o 10 tys. uczestników. Na trasie pozdrawiały nas rzesze entuzjastów naszych maszyn co sprawiło nam wiele frajdy. Po zakończeniu parady rozstrzygnięto wszystkie konkursy organizowane podczas zlotu. W kategorii najwolniejszej jazdy zwyciężył Marcin Dul, a w kategorii ikon rocka zespół – Error Code. Wieczorem po koncercie zespołu Perfect  rozstrzygnięto konkurs „Skuter za selfi” i wylosowano główną nagrodę – nowy motocykl Harley Davidson Iron 883.   Zakończono liczne licytacje i charytatywną zbiórkę na rzecz 6,5 letniego Oskara chorego na lekoodporną padaczkę kwotą ok. 36 tys. zł.  Na zakończenie dnia po raz kolejny bawiliśmy się na party DJ w Dworze Liczyrzepy oczywiście do białego rana.

W niedzielę po zasłużonym odpoczynku pożegnaliśmy Karpacz.

Do zobaczenia za rok.